STATEK "KORSARZ"

Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim cumują statki wycieczkowe „Korsarz” i „Victoria” zbudowane na wzór okrętów pirackich. Wszyscy chętni mogą wypłynąć nimi w morze albo dotrzeć do niedalekiego Kamienia Pomorskiego.

Statek "Korsarz" przepływa pod kolejną atrakcją Dziwnowa, którą jest most zwodzony na rzece Dziwnie, łączący stały ląd z wyspą Wolin. Żeglując nim można przyjrzeć się spektakularnej akcji podnoszenia przęsła 35-tonowego mostu, który jest rzadkim w Europie przykładem podobnych pomników techniki. Most powstał w wyniku przebudowy starszego, drewnianego mostu ze zwodzonym przęsłem wzniesionego tu po wojnie. Zastąpił ten, na deskach którego kręcono jeden z odcinków kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”. Otwarto go w 1994 r. Przez ów most prowadzi droga do użytku ekologicznego – jeziora Martwa Dziwna położonego na wyspie Wolin, w otoczeniu lasów, nieopodal morskiego brzegu. Stopniowo zarastające jezioro, wokół którego prowadzi ścieżka rowerowa, stanowi pozostałość dawnego, naturalnego ujścia rzeki Dziwny. Akwen i jego otoczenie przez cały rok lub okresowo są domem dla wielu rzadkich gatunków ptaków, m.in. bielika, puchacza, nura czarnoszyjego, lodówki, bernikli czy kani rudej. W jego pobliżu występują chronione gatunki roślin, takie jak mikołajek nadmorski, a także sosna kosodrzewina w odmianie morskiej oraz rokitnik pospolity
ŚWINOUJŚCIE

Miasto na 44 wyspach. Zajmuje swym obszarem wschodnią część wyspy Uznam, zachodnią część wyspy Wolin, wyspę Karsibór i niezamieszkałe wysepki wstecznej delty świny. Rzeka dzieli świnoujście na dwie części, wschodnią - przemysłową - z portem morskim, stocznią, nowoczesnym terminalem pasażerskim obsługującym linie promowe do Szwecji i Danii oraz zachodnią, gdzie jest centrum miasta i uzdrowisko. Połączenie między nimi zapewniają regularnie kursujące promy pasażerskie i samochodowe, stanowiące niewątpliwą atrakcję dla przybywających z głębi lądu turystów.
JEZIORO TURKUSOWE

Atrakcją, której nie można ominąć, jest 1,6 hektarowe Jezioro Turkusowe. Jego tafla posiada niespotykaną i bardzo urokliwą szmaragdowo-turkusową barwę. Zawdzięcza ją pokładom kredy, która jeszcze do II wojny światowej była tutaj wydobywana. Po wojnie wyrobisko zalano wodą. Nieopodal jeziorka rośnie pomnikowy, ponad 400-letni dąb zwany "Prastarym".

KATEDRA I SŁYNNE ORGANY

Największą atrakcją miasta jest romańsko-gotycka katedra z XII-XV wieku zbudowana na planie krzyża łacińskiego. We wnętrzu bogate wyposażenie złożone z najcenniejszych na Pomorzu, barokowych organów z 1669 roku ufundowanych przez Bogusława Ernesta de Croy, dzieło mistrza Michała Berigela ze Szczecina. Barokowa jest także ambona z 1683 roku. Godną uwagi jest gotycka chrzcielnica, gotycki i barokowy krucyfiks. Szczególnie cenne są dwa malowane na drewnie obrazy łukasza Cranacha Starszego. Z kościoła w Trzęsaczu pochodzi barokowy ołtarz z postaciami apostołów o sumiastych wąsach, przypominających ówczesnych żołnierzy szwedzkich i brandenburskich. W katedrze warto zwiedzić także skarbiec i wirydarz - przykatedralny dziedziniec z krużgankami - jedyny taki zachowany w Polsce.

KONIE

W siodle polecamy spędzenie wolnego czasu w Ładzinie, Wrzosowie jak i w Łukęcinie. Miejscowości te znajdują się niedaleko Międzywodzia i można tam dojechać samochodem lub busem.
WYCIECZKI ROWEROWE

Na rowerze można odkryć wiele ciekawych zakamarków w Międzywodziu jak i w miejscowościach wokół Międzywodzia.

GOLF MIĘDZYWODZIE

Dla naszych gości czeka do dyspozycji znajdujący się w pobliskim Kołczewie klub golfowy oraz mini-golf.